شما تعداد 1 مورد در سبد دارید. قیمت آن 65000 تومان

درباره درمانگاه تخصصی دیابت ثمین

خانه درباره درمانگاه تخصصی دیابت ثمین

سابقه فعالیت های درمانگاه تخصصی دیابت ثمین

کلینیک تخصصی و فوق تخصصی سلامت و دیابت ثمین

کلینیک ثمین بخشی از سامانه جامع مدیریت دیابت است که توسط متخصصان و پژوهشگران برجسته مراکز علمی ـ پژوهشی با هدف پیشگیری و کنترل جامع دیابت در جامعه تهران سپس ایران طراحی شده است. هدف اساسی کلینیک ثمین پیشگیری و کنترل دیابت به عنوان اولویت بهداشتی و ارائه خدمات بهداشتی ـ درمانی جامع به خانواده‌های ایرانی است. رویکرد کلینیک برای رسیدن به این هدف ارزشمند و با اهمیت، به کارگیری راهکارهای علمی و قابل اجرا بر اساس آخرین مطالعات و دستاوردهای علمی ایران و جهان در بیماران دیابتی، خانواده‌های آنان، افراد مستعد به ابتلاء این بیماری و همه افراد جامعه است. کلینیک ثمین با بهره‌مندی از کمیته مشاوران علمی خود که از شاخص‌ترین اساتید برجسته و تراز اول کشور در رشته‌های مختلف پزشکی از جمله فوق تخصصی غدد درون‌ریز و متابولیسم‌اند، سعی در تحقق این هدف و اجرای این رویکرد جامع علمی در مراقبت و کنترل دیابت دارد.

کنترل مطلوب دیابت تنها را کنترل میزان قندخون امکان‌پذیر نیست !
این یک باور نادرست است که اگر قندخون یک بیمار دیابتی تنظیم و کنترل شد وی درمان شده و دچار عوارض بیماری نمی‌شود. امروزه ثابت شده است که کنترل و درمان مطلوب دیابت باید همه جانبه و کامل باشدتا بتوان از بروز و یا پیشرفت عوارض بیماری نظیر بیماری‌های قلبی عروقی پیشگیری کرد. به همین جهت تلاش ما در کلینیک ثمین ارائه خدمات و مشاوره‌های همه جانبه و کامل است. در این خدمات نه تنها به کنترل دقیق و مطلوب میزان قندخون مراجعان پرداخته می‌شود بلکه برنامه‌ها و اقدامات روزآمد علمی جهت کنترل و کاهش عوامل خطرساز بروز عوارض دیابت یعنی کنترل مطلوب پرفشاری خون، حفظ کلسترول خون در سطح مطلوب، پیشگیری و درمان چاقی و اجتناب از دخانیات ارایه و پیگیری می‌شود. این خدمات در کلینیک ثمین به جای یک فرد پزشک توسط یک تیم پزشکی و خدمات بهداشتی ارایه می‌شود.

  •  

    هدف اساسی کلینیک

    هدف اساسی کلینیک ثمین پیشگیری و کنترل دیابت به عنوان اولویت بهداشتی و ارائه خدمات بهداشتی ـ درمانی جامع به خانواده‌های ایرانی است.

  •  

    رویکرد کلینیک

    رویکرد کلینیک برای رسیدن به این هدف ارزشمند و با اهمیت، به کارگیری راهکارهای علمی و قابل اجرا بر اساس آخرین مطالعات و دستاوردهای علمی ایران و جهان در بیماران دیابتی، خانواده‌های آنان، افراد مستعد به ابتلاء این بیماری و همه افراد جامعه است.

اپیدمی دیابت و چاقی در جهان، ایران و تهران

طبق گفتگو های انجام شده با دکتر امیرعباس مومنان مدیر طرح قند و لیپید تهران و رییس هیات مدیره دیابت شایع‌ترین بیماری متابولیک انسان است. امروزه بر اساس مطالعات و بررسی‌های کشوری و جهانی، با همه‌گیری یا اپیدمی دیابت و چاقی روبرو هستیم و متاسفانه در چند سال اخیر شاهد فراوانی قابل توجه بیماری دیابت در خانواده‌های ایرانی و به ویژه شهروندان تهرانی بوده‌ایم.حتا اگر به خانواده و نزدیکان خود هم نگاه و مروری کنیم مشاهده می‌کنیم که تقریباً دیگر خانواده و فامیلی نیست که حداقل یک بیمار مبتلا به دیابت در بین اعضاء خود نداشته باشد.

مطالعات در سراسر تهران

مطالعات ما در تهران نیز موید این واقعیت است که نزدیک به 15 درصد بزرگسالان تهران مبتلا به دیابت هستند و متاسفانه تقریباً نزدیک به همین درصد نیز در معرض خطر ابتلاء به این بیماری می‌باشند، یعنی چیزی نزدیک به یک سوم بزرگسالان شهروند تهرانی! و باز هم متاسفانه هر سال این درصد رو به افزایش است.

اختلال تحمل قند و اختلال پره دیابت

حدود 10 تا 15 درصد تهرانی‌ها دچار یکی از این اختلالات هستند، یعنی حالتی که فرد هنوز مبتلا به دیابت نشده است ولی قندخون وی نیز طبیعی نیست. در واقع این دو اختلال طبق تعریف حالت‌هایی از بالا بودن غیرطبیعی قندخون را نشان می‌دهند که فرد به شدت در معرض ابتلا به دیابت در آینده است. در این اختلالات است که نقش پیشگیری از بروز دیابت بسیار مهم و برجسته می‌شود.

درمانگاه تخصصی دیابت ثمین

مرکز جامع پیشگیری، درمان و پژوهش دیابت

۲۲۴۳۲۵۰۰ داخلی ۱تماس با ما